صد و بیست و دومین جلسه مجمع خیرین کشور با حضور مهندس یاسر هاشمی رفسنجانی به عنوان مهمان ویژه این جلسه برگزار شد.

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۵/۱۲

در ابتدای این جلسه پس از قرائت قرآن توسط حاج حسین رضایی، محمدرضا کارگری عضو هیات مدیره مجمع خیرین کشور حضور میهمانان را در جمع اعضای هیات مدیره مجمع خیرین کشور خیر مقدم گفت و از حاضران خواست برای شادی روح حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی فاتحه‌ای قرائت کنند.

سپس مهندس بوربور گزارشی از مراحل شکل‌گیری و راه‌اندازی مجمع خیرین کشور ارائه کرد و همچنین با اشاره به نحوه ورودش در کارهای خیر و تشکیل جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور یادی کرد از خاطرات مشترکی که در این حوزه با مرحوم هاشمی رفسنجانی داشت، یاد کرد.

یاسر هاشمی رفسنجانی با قرائت آیه «والعصر ان‌الانسان لفی خسر»  با این توضیح که برداشت پدرم از این آیه این بود که اگر زمان را قدر ندانیم  و در جهت کوشش و تلاش آن را صرف نکنیم. خسران دیده ایم،  به شرح فعالیت‌هایی جمعی خود در حوزه امور همراه‌سرا پرداخت .

ساخت همراه سرا و استفاده از ظرفیت‌های خالی هتل‌ها، سرویس‌های خدماتی و … در میزبانی و پذیرایی از همراهان بیمارانی که برای درمان به تهران مراجعت می‌کنند از جمله راه کار هایی مهندس یاسر هاشمی برای حل این معضل بزرگ بود.
مهندس هاشمی اهداف بلندمدت ایجاد و راه‌اندازی همراه‌سرا را تقویت عدالت اجتماعی در ارایه خدمات درمانی کشور، افزایش میزان پذیرش تخت‌های فعال از طریق انتقال بیماران به همراه‌سراها در فواصل درمانی و نیز، کمک به توزیع منطقی مراکز درمانی بر اساس طبقه بندی خدمات درمانی نام برد.


اخبار مرتبط

ششمین نشست مشترک نهادها وموسسات ذی‌ربط در زمینه سامان‌دهی و راه‌اندازی همراه‌سراهای سراسر کشور برگزار شد

به گزارش وبدا، این نشست به منظور ارائه گزارش سامان‌دهی وضعیت همراه‌سراها توسط موسسه خیریه "رها" با محوریت معرفی سامانه همراه‌سرای آنلاین، گزارش پروژه‌های عمرانی...
  • ۱۳۹۸/۰۲/۱۴