شهرداری می تواند متولی ساخت همراه سرای بیماران باشد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۱۱

یاسر هاشمی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح پروژه های منطقه ۲ شهرداری تهران گفت: یکی از هفده پروژه ای که امروز در منطقه ۲ افتتاح شد پروژه همراه سرای بیماران بوده است.

وی ادامه داد: به نظر ما در بحث خدمات وابسته به موضوع سلامت کشور موضوع همراه سراها مورد غفلت واقع شده است و به طور کلی بیماران غیربومی هر شهر برای حضور در تهران مشکلاتی دارند.

مدیرعامل موسسه رها افزود: فرض کنید تهران پایتخت نبود و قرار بود شما برای درمان به یکی از بیمارستانهای شیراز بروید و آنجا مجبور بودید چند روزی هم بمانید حالا تصور کنید که برای آن چند روز قرار است در کجا اسکان داشته باشید آن هم با چه هزینه ای.

هاشمی گفت: امروز تعداد زیادی از هموطنان به تهران می آیند برای درمان عزیزانشان و این در حالی است که متأسفانه همراهان بیمار توانایی پرداخت هزینه های اقامت خود در تهران را ندارند.

مهندس یاسر هاشمی  افزود: از این رو تصمیم گرفتیم تا به ساخت همراه سراها برای همراهان بیماران اقدام کنیم و امروز شاهد افتتاح یکی از این همراه سراها در منطقه دو شهرداری تهران هستیم.

فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: انتخاب منطقه دو برای ساخت همراه سرا از این جهت رخ داد که سه بیمارستان میلاد، بیمارستان حضرت رسول یکی دیگر از بیمارستانهای مهم در این منطقه حضور دارند.

وی افزود: برای همراهان بیمار تا امروز هزار بن استفاده از همراه سرا صادر شده است که حدود ۶۰۰ نفر از آن استفاده کرده اند که اگر به این آمار نگاه کنیم میبینیم که چه نقشی در کاهش آلام این همراهان بیماران ایفا شده است.

یاسر هاشمی گفت: متاسفانه امروز برای ساخت همراه سراها هیچ قانون مشخصی وجود ندارد و هیچ کس خود را متولی آن نمی داند اما به نظر من باید شهرداری تهران خود را متولی این امر بداند و وورد کند.

«یاسر هاشمی رفسنجانی»، مدیرعامل موسسه خیریه “رها” نیز در این مراسم اظهار داشت: پروژه همراه سرای منطقه ۲ که امروز به بهره برداری رسید، پاسخ به یکی از مشکلات جدی در کشور است که تاکنون در مورد آن اقدام چندانی انجام نشده بود.

وی افزود: امروز شهروندان از نقاط مختلف ایران برای درمان به تهران می‌آیند و هزینه درمان آنها از طریق تامین اجتماعی و بیمه ها و خیران تامین می شود اما هزینه های سنگینی برای همراهان بیمار از جمله تامین محل اقامت آنها وجود دارد.

یاسر هاشمی در این زمینه از شهرداری منطقه ۲  به عنوان یک نهاد پیشرو در حوزه کمک به همراهان بیماران یاد کرد و گفت که به دلیل  وجود بیمارستان‌های رسول اکرم(ص)، میلاد و مدرس در این منطقه به وجود همراه سرا نیاز بود.

 

 


اخبار مرتبط

ششمین نشست مشترک نهادها وموسسات ذی‌ربط در زمینه سامان‌دهی و راه‌اندازی همراه‌سراهای سراسر کشور برگزار شد

به گزارش وبدا، این نشست به منظور ارائه گزارش سامان‌دهی وضعیت همراه‌سراها توسط موسسه خیریه "رها" با محوریت معرفی سامانه همراه‌سرای آنلاین، گزارش پروژه‌های عمرانی...
  • ۱۳۹۸/۰۲/۱۴