ششمین نشست مشترک نهادها وموسسات ذی‌ربط در زمینه سامان‌دهی و راه‌اندازی همراه‌سراهای سراسر کشور برگزار شد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۲/۱۴

ششمین نشست مشترک نهادها و موسسات ذی‌ربط در زمینه سامان‌دهی و راه‌اندازی همراه‌سراهای سراسر کشور با حضور دکتر جمالی مدیرکل سازمان‌های مردم‌نهاد و خیّرین سلامت و دکتر دباغ قائم‌مقام مشاور عالی وزیر بهداشت در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد. 
 
به گزارش وبدا، این نشست به منظور ارائه گزارش سامان‌دهی وضعیت همراه‌سراها توسط موسسه خیریه "رها" با محوریت معرفی سامانه همراه‌سرای آنلاین، گزارش پروژه‌های عمرانی همراه‌سراهای بیمارستان‌های ایلام، اهواز، شیروان، میلاد و لقمان حکیم و معرفی پروژه "رها باکس" تشکیل شد.
 
دکتر جمالی در این نشست ضمن تشکر از خیریه رها به دلیل همکاری و پیگیری موضوع همراه‌سراها، این امر را بسیار مهم دانست و گفت: این اقدام باعث خواهد شد تا بسیاری از مشکلات و هزینه‌های بیماران و خانواده‌های آنها کاهش یابد و علاوه بر اجر اخروی، رضایت مردم از نظام بهداشت افزایش پیدا کند.
 
مهندس یاسر هاشمی رفسنجانی، رییس هیات مدیره موسسه رها نیز در ادامه این نشست با اشاره به وجوه مختلف کار همراه‌سراها گفت: تمامی جوانب کار را امکان‌سنجی کرده‌ایم و همکاری وزارت بهداشت در این حیطه بسیار چشمگیر و مطلوب بود.
 
وی افزود: موضوع ساخت همراه‌سراها و ارائه خدمات به همراهان بیماران به عنوان عاملی در  تحقق عدالت اجتماعی و توسعه ملی است.
 
مهندس هاشمی تاکید کرد: باید این موضوع را  یکی از حلقه‌های اصلی در زمینه سلامت و رفاه در نظر بگیریم.
 
دکتر دباغ نیز در پایان این نشست ضمن قدردانی از موسسه خیریه رها و موسسه خیریه مهرآفرین و همراه‌سرای خانه آرمان عماد و دیگر موسسات فعال در زمینه خدمات همراه‌سرا، خاطرنشان کرد: کار خیر در جامعه بسیار اثربخش خواهد بود و موجب همبستگی اجتماعی می‌شود.
 
گفتنی است در این نشست، نمایندگان و مسئولان موسسات خیریه رها، نیکوکاران رهرو سلامت، مهرآفرین، مهیار و خانه آرمان عماد، اداره مددکاری اجتماعی، دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، ایران، اهواز، ایلام، خراسان شمالی و مدیران تعدادی از بیمارستان‌های مرتبط با بحث همراه‌سراها حضور داشتند.


اخبار مرتبط