حضور فعال سازمان‌های مردم‌نهاد به عدالت اجتماعی می‌انجامد.

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۷/۱۰

به گزارش وبدا، در ابتدای جلسه دکتر جمالی ضمن قدردانی از موسسه خیریه رها به دلیل همکاری بی‌دریغ طی یک‌سال گذشته  با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راه‌اندازی و مدیریت همراه‌سراها را در سراسر کشور کاری ارزشمند و درخور تقدیر دانست و گفت: همراه‌سراها موجب افزایش رضایت عمومی و کاهش بخش مهمی از دغدغه‌های ریز و درشت بیماران و همراهانشان می‌شود و بی‌شک ثوابی عظیم دارد.

سرپرست اداره کل سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین سلامت ضمن پراهمیت دانستن عدالت اجتماعی، افزود: حضور سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین بدون هیچ چشم‌داشت و منفعتی در جامعه و پی‌گیری مطالبات مردمی به عدالت اجتماعی می‌انجامد و چه بهتر که آنها به راه‌اندازی و مدیریت صفر تا صد پروژه مهمی چون همراه‌سراها بپردازند.

 در ادامه مهندس یاسر هاشمی رفسنجانی، رییس هیات مدیره موسسه خیریه رها، گزارشی مبسوط از فعالیت‌های موسسه را ارایه داد و گفت: موضوع همراه‌سراها به طریق علمی بررسی شده و برای تمامی جوانب آن امکان‌سنجی صورت گرفته است.

 رییس هیات مدیره موسسه خیریه رها ضمن چشم‌گیر دانستن همکاری وزارت بهداشت در این حیطه افزود: ساخت همراه‌سراها و ارایه خدمات به همراهان بیماران، عاملی برای برقراری عدالت اجتماعی و توسعه ملی است.

مهندس هاشمی در پایان پیشنهاد داد که این موضوع را یکی از حلقه‌های اصلی خدمات سلامت در نظر بگیریم، و آمادگی خود را برای همکاری با سمن‌ها و موسسات خیریه حوزه سلامت و پیوستن آنها به سامانه همراه‌سراهای آنلاین اعلام کرد.

گفتنی است در نشست مشترک اداره کل سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با موسسه خیریه رها، که امروز سه‌شنبه 9 مهر 1398 در محل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکیل شد، دکتر سید محمدحسین جوادی، رییس اداره مددکاری اجتماعی، و نمایندگان تعدادی از سازمان‌های مردم نهاد و موسسات خیریه سلامت نیز حضور داشتند.


اخبار مرتبط

ششمین نشست مشترک نهادها وموسسات ذی‌ربط در زمینه سامان‌دهی و راه‌اندازی همراه‌سراهای سراسر کشور برگزار شد

ششمین نشست مشترک نهادها و موسسات ذی‌ربط در زمینه سامان‌دهی و راه‌اندازی همراه‌سراهای سراسر کشور با حضور دکتر جمالی مدیرکل سازمان‌های مردم‌نهاد و خیّرین سلامت...
  • ۱۳۹۸/۰۲/۱۴