تجهیز و راه اندازی دومین همراه سرای منطقه 2 آغاز شد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۶/۰۵

رسول کشت پور شهردار منطقه 2 با اعلام این خبر و با بیان اینکه هدف از این اقدام فراهم کردن شرایطی است که درد و آلام بیمار و همراهان از شرایطی که در آن هستند کاهش یابد گفت: با اسکان موقت و ارائه خدمات مناسب به همراهان بیماران بیمارستانهای سطح منطقه و همچنین جلوگیری از اسکان آنها در مساجد، نمازخانه ها و چادر زنی در فضاهای سبز اطراف بیمارستان ها، ضمن حفظ شان و کرامت همراهان و خانواده بیمارن بستری در بیمارستانها مدیریت شهری منطقه 2 شهرداری تهران ، فضایی جهت اسکان همراهان بیماران اختصاص داد. 

شهردار منطقه 2 با بیان این مطلب افزود: پس از جانمایی مناسب ترین مکان و با همراهی خیریه رهروان سلامت  و مشارکت موسسه خیریه رها در تجهیز و سامانه مدیریتی ، همراه سرایی در دو طبقه ویژه خواهران و برادران با30 دستگاه تختخواب و تمامی امکانات اسکان و پذیرایی در خیابان ستارخان، جنب بیمارستان رسول اکرم(ص) اختصاص داده شد که به صورت شبانه "از ساعت18 شب تا 9 صبح" در خدمت همراهان بیمار از سراسر کشور می باشد. 

وی افزود: با توجه به افزایش تعداد درخواستها به اسکان در همراه سراهای این منطقه توسط همراهان بیمار و پس از اتصال همراه سراهای منطقه 2 به شبکه رها به آدرس Raha-charity.org این امکان فراهم گردید که از تمامی بیمارستان های شهر تهران با همکاری مددکاری بیمارستان پذیرش صورت گیرد. 

شهردار منطقه 2 ارائه خدمات مناسب به شهروندان را از مهمترین اولویت ها و دغدغه های مدیریت شهری این منطقه دانست  و از بازسازی و تجهیز دومین همراه سرای این منطقه در مساحتی بزرگتر و با ظرفیت پذیرش بیشتر خبرداد. 

رسول کشت پور با اشاره به اجر و پاداش معنوی این اقدام خداپسندانه گفت: احداث همراه سراها و اسکان همراهان بیماران که از سراسر کشور برای درمان عزیزان خود به بیمارستانهای شهر تهران مراجعه می کنند بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی را در محدوده بیمارستانها کاهش می دهد و از ایجاد هر گونه مزاحمت برای همسایگان و شهروندان جلوگیری خواهد کرد.


اخبار مرتبط

ششمین نشست مشترک نهادها وموسسات ذی‌ربط در زمینه سامان‌دهی و راه‌اندازی همراه‌سراهای سراسر کشور برگزار شد

به گزارش وبدا، این نشست به منظور ارائه گزارش سامان‌دهی وضعیت همراه‌سراها توسط موسسه خیریه "رها" با محوریت معرفی سامانه همراه‌سرای آنلاین، گزارش پروژه‌های عمرانی...
  • ۱۳۹۸/۰۲/۱۴