meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /> بازدید از کرمان-موسسه رها

بازدید از کرمان

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
بازدید از کرمان

کاربر صبور افسانه است! احساس بی حوصلگی آفت قرن حاضر است و کسی صبر و حوصله کلنجار رفتن با یک سایت کند را ندارد. کاربران کلیدواژه موردنظر خود را در گوگل جست‌وجو کرده و فقط چند ثانیه به هر سایت فرصت پردازش خواهند داد. در بیش از ۵۰ درصد مواقع، هیچ کاربری به یک سایت بیش از سه ثانیه فرصت پاسخگویی نخواهد داد و در یک‌چشم بهم زدن سایت را ترک خواهد کرد! بنابراین، فقط چند ثانیه فرصت دارید تا مشتری را در سایت خود نگه دارید!

رفع خطای reduce initial server response time باید جزو دغدغه‌های اصلی صاحب یک سایت باشد؛ اگر زمان بارگذاری سایت‌تان بیش از سه ثانیه است، قطعاً به خواندن این مقاله نیاز خواهید داشت!

در این مقاله، چگونگی رفع خطای reduce initial server response time  را با ۷ راهکار کاربردی بررسی کرده‌ایم و شما یاد خواهید گرفت که چرا زمان پاسخگویی سایت مهم است. اول‌ازهمه، بیایید ببینیم تعریف زمان پاسخگویی سایت چیست.

زمان پاسخگویی سرور چیست و چرا مهم است؟

فرض کنیم که یک مشتری برای خرید به سایت شما سرزده است. مدت زمانی که او باید برای ورود به سایت معطل شود را زمان پاسخدهی سرور می‌گویند.

مثلاً چه‌قدر طول می‌کشد تا سایت باز شود یا مشتری به صفحات مختلف آن دسترسی پیدا کند. دیگر خودتان تصور کنید که زمان پاسخگویی سایت برای دوام یک کسب‌وکار چه‌قدر حیاتی است. چه کسی حاضر است دقایق طولانی برای پاسخ سرور زمان صرف کند؟! تنها در صورتی زمان پاسخگویی سایت اهمیت زیادی ندارد که شما در کسب‌وکار خود بی‌رقیب باشید!

 زمان پاسخگویی سرور با TTFB (Time to First Byte) یا زمان پردازش اولین بایت اندازه‌گیری می‌شود. TTFB مدت زمانی است که کاربر برای دریافت درخواست HTTP منتظر می‌ماند. اگر مدت‌زمان TTFB از حد مشخصی فراتر رود، شما خطای reduce initial server response time را از طریق جی تی متریکس مشاهده خواهید کرد. 

رتبه‌بندی خوب یک سایت در نتایج جست‌وجو، تضمین موفقیت یک تجارت در فضای آنلاین است! کسب‌وکارها هر ترفندی از SEO که بلد باشند را به کار می‌گیرند تا جایگاه بهتری در رتبه‌بندی موتورهای جست‌وجو پیدا کنند. زمان پاسخدهی سرور یکی از اصلی‌ترین فاکتورها برای رتبه‌بندی محسوب می‌شود. هرچه TTFB بهتر باشد، رتبه بهتری را در گوگل خواهید داشت!

 

حالا متوجه شدید که زمان پاسخگویی سرور چرا اهمیت زیادی دارد؟ بیایید که می‌خواهیم بهترین زمان پاسخدهی سرور را زیر ذره‌بین ببریم.

بهترین زمان پاسخگویی سرور چیست؟

دانستن جواب این سؤال کسب‌وکار شما را از ورشکستگی نجات خواهد داد! گوگل توصیه می‌کند که زمان تقریبی کمتر از ۲۰۰ میلی‌ثانیه را هدف قرار دهید؛ در حالی که زمان ۱۰۰ میلی‌ثانیه ایده‌آل است. از طرف دیگر، گوگل وب‌سایت‌ها را بر اساس سرعت پاسخگویی به سه دسته متفاوت تقسیم کرده است:

  • سریع: ۹۰ تا ۱۰
  • معمولی: ۵۰ تا ۸۹
  • آهسته: ۰ تا ۴۹

طبق آمار گوگل، سرعت نیمی از سایت‌ها کند است و ۴۰ درصد سرعت معمولی دارند. تنها بخشی کوچکی (۱۰ درصد) از سایت‌ها سریع محسوب می‌شوند؛ می‌توان گفت هنوز جای پیشرفت بسیار است!

اگر موافقید، برویم سراغ راهکارهای کاهش این زمان.

7 راهکار کاربردی برای رفع خطای reduce initial server response time

با استفاده از این ۷ روش، زمان پاسخگویی سرورتان بهبود پیدا می‌کند.

۱ ـ از هاست مطمئن و سریع استفاده کنید

بارگذاری سریع و دسترسی آسان به سایت، اولین انتظار هر کاربری است. اگر ترافیک اضافی منجر به افزایش زمان پاسخگویی سرور شما می‌شود، باید فکری به حال آن کنید!

انتخاب یک هاست مطمئن و سریع، نیاز‌های مشتریان‌تان را برآورده می‌کند. استفاده از هاست رایگان یا هاست اشتراکی، باعث کاهش سرعت پاسخگویی سایت می‌شود. پس اگر به‌خاطر هاست در حال تجربه کردن خطای Reduce Initial Server Response Time هستید، در اولین فرصت نسبت به تغییر آن اقدام کنید.